Svatba

Svatba je vlastně rituál, při kterém si dva lidé slíbí věrnost a lásku v dobrém i zlém. Svatbou něco končí a něco jiného také začíná. Pokud se lidé před svatbou zasnubují, svatbu většinou plánují do roka po zásnubách.

Snubní prstýnky jsou pravděpodobně nejvýznamnější šperk, který lidé nosí. Prstýnky jsou symbolem nekonečné lásky dvou lidí a také svazku, ke kterému se zavázali. Pokud někdo nosí snubní prstýnek, dává tím svému okolí najevo, že je zadaný a že jeho srdce patří někomu jinému.

Nejjednodušší snubní prstýnky jsou hladké minimalistické kroužky bez zdobení, tuto variantu většinou volí páry, které šperky příliš nenosí, a proto chtějí něco nenápadného, zároveň se nechtějí nošení svého snubního prstýnku vzdát.

Další možností jsou prstýnky s rytím, ornamenty, na vnitřek prstýnku je ve zvyku nechat si vyrýt jména či datum svatby.

Ve snubním prstenu je možné kombinovat více druhů zlata, především ženy často volí prstýnky s drahokamy. Snubní prsteny by spolu měly nějak souviset, ať už designem, barvou zlata, dámský prsten může být odlišený třeba jen vloženým kamínkem.

Před samotnou svatbou je dobré si prstýnky pořádně vyzkoušet, zvolit správnou velikost. Pokud budou prstýnky ladit vašemu oku a dobře sedět, je větší pravděpodobnost, že je budete oba s láskou nosit.