Diamantové šperky

Diamant je symbolem dokonalosti, čistoty a nezranitelnosti. Před nákupem diamantu je dobré se informovat a alespoň v rychlosti si projít základní informace o diamantech, abyste se při výběru zbytečně nespálili.

Vzhled diamantu je určen několika parametry.

Karát, to je karátová váha diamantu a značí, jak je kámen velký.

Cut neboli brus znamená tvar, do jakého je diamant vybroušen. Brus ovlivňuje třpyt diamantu, dává diamantu lesk a schopnost odrážet světlo ploškami. Když je brus příliš hluboký, světlo se ztrácí a diamant se jeví matný nebo tmavší. Každý brus je dále klasifikován podle kvality.

Čistota diamantu značí, jestli a kolik má diamant inkluzí (nečistoty uvnitř diamantu), pokud je inkluzí více, jsou viditelné pouhým okem, pokud jsou inkluze drobné, snadno je přehlédneme, takže na výsledný dojem nemají vliv.

Nakonec je to barva, další z parametrů, který určuje hodnotu diamantu. Barva je škály od bezbarvých diamantů až po světle žluté odstíny. Barva je hodně individuální, i když jsou více ceněné bezbarvé diamanty, někdo preferuje diamanty s hnědým či žlutým nádechem. Diamanty v G-I barvě představují skvělý poměr kvality za skvělou cenu.

Diamanty jsou oblíbené drahokamy pro zásnubní prsteny, ale také pro náušnice a náhrdelníky. Diamantové šperky jsou nadčasové, pokud se o ně dobře staráte, vydrží vám věky, šperky se mohou stát součásti rodinného dědictví a mohou být předávány z generace na generaci.